» O big bandu ⁄ Big band Horáček SwingOrchestra

O nás

Jsme mladý orchestr hrající swingovou, filmovou a taneční hudbu v bigbandovém složení. Najdete u nás alt/tenor saxofony, pozouny, trubky, klarinet a příčné flétny. A bez rytmiky to není ono, takže ještě baskytaru, klavír a bicí.

O big bandu

Historie

Vznikli jsme v březnu 2009, kdy jsme se osamostatnili od ZŠ prof. Švejcara na Praze 4, kde jsme působili jako školní kapela. Zakládajícími členy byli bratři Horáčkovi: Miroslav, Jakub a Zdeněk, a zároveň absolventi ZUŠ Adolfa Voborského. Do dubna 2013 byl kapelníkem Miroslav Horáček, žezlo po něm převzal jeho mladší bratr Jakub.

Současnost

V současnosti máme 20 hráčů, většina z nás jsou studenti a absolventi vysokých škol. Nejsme profesionální muzikanti, ale hraní nás baví a snažíme se ho prodat do světa. Dlouhá léta nám byl domácí scénou jazzklub U Staré paní na Starém městě, se kterým jsme se rozloučili v listopadu 2016, pravidelně pořádáme taneční večery v Divadle Za plotem a nově koncertujeme v prostorách Vinohradského pivovaru. Zajímavou akcí roku 2017 byl charitativní koncert na Střeleckém ostrově, kde si s námi zazpíval Matěj Ruppert.

Budoucnost

Stále je co zlepšovat, nejen po stránce hraní a hudební dramaturgie, ale také po stránce technické.

Pár slov o kapelníkovi Jakubu Horáčkovi (*1986)

Je absolventem ZUŠ Adolfa Voborského ve hře na trubku u Marka Hubera a bývalý žák Milana Bajera a Kamila Klepače. V orchestru působí jako kapelník, aranžér, zpěvák a trumpetista. Hraním na hudební nástroje a zpěvem se zabývá už od základní školy, působil v pěveckém sboru Labyrint, v dechovém orchestru Jitřenka PRAHA či pop-rockové kapele Setoplete.